Erməni deputatın qorxusu: Paşinyan bəzi əraziləri təhvil verməyə hazırlaşır
Erməni deputatın qorxusu: Paşinyan bəzi əraziləri təhvil verməyə hazırlaşırBir vaxtlar "Qarabağ Ermənistandır və nöqtə" deyən baş nazir Nikol Paşinyan indi Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıdığını rəsmən bəyan etsə də, erməni ictimaiyyətində fərqli düşünənlər var.
Ermənistan baş nazirinin fikirincə ölkəsinin kadastr sənədi alması üçün Azərbaycanla sülüh müqaviləsinin imzalanması vacibdir. Yalnız bundan sonra Ermənistan özünü tam suveren ölkə kimi hiss edə bilər.
Paşinyanın bu açıqlaması ermənilərə əməlli-başlı dərd olub. Parlamentin müxalifətdən olan deputatlarının payına isə daha çox dərd çəkmək düşür.
Parlamentdə təmsil olunan "Şərəfim var" fraksiyasının deputatı Tiqran Abramyan hesab edir ki:
"Paşinyan son günlər kadastr söhbətini gündəmə atmaqla əsas məsələdən diqqəti yayındırmaq məqsədi güdür. Üstəlik gündəmə anklavlar məsələsi də əlavə olunub və deməli Paşinyanın planları başqadır".
Erməni deputatın fikirincə baş nazir bəzi əraziləri təhvil verməyə hazırlaşır.
"Əgər bu baş verərsə xalq ayağa qalxacaq" – o deyib.
Ermənistan baş naziri kadastır şəhadətnaməsini təmin etməklə məsələni bir dəfəlik həll etmək istəyir. Onun Ermənistanın 29,800 min kv/kmlik ərazisini qorumaqdan başqa çıxış yolu yoxdur.