Erməni spikerdən Zaxarovadan üzr istəməsi TƏLƏB OLUNDU
"Ermənistan parlamentinin spikeri Alen Simonyan Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarovadan dediyi fikirlərə görə üzr istəməyə borcludur".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu TASS-a Liberal Demokrat Partiyasının lideri və Dövlət Dumasının beynəlxalq məsələlər komitəsinin rəhbəri Leonid Slutski deyib.
Bir gün əvvəl Rusiya diplomatik departamentinin rəsmi nümayəndəsi Simonyanın Laçın yolu və Rusiya sülhməramlıları ilə bağlı vəziyyəti tənqid etməsini şərh edərkən qeyd edib ki, Ermənistan nümayəndələri son vaxtlar kobudluq həddində ritorikaya yol veriblər:
"Simonyanın ritorikası artıq kobudluq həddində deyil. Erməni həmkarımız açıq-aşkar ədəb həddini aşdı. Onun açıqlamaları iyrənc və ləyaqətsizlikdir. Hesab edirəm ki, Ermənistan parlamentinin spikeri Mariya Zaxarovadan və bütün Rusiya Xarici İşlər Nazirliyindən üzr istəməyə borcludur", – deyə Slutski bildirib.