"Ermənistan-Amerika hərbi təlimləri Rusiya və İranda gərginlik yarada bilər" - Tavenyan
"Ermənistan-Amerika hərbi təlimləri heç nə verməyəcək"
KONKRET.az xəbər verir ki, bu fikri "Ana Ermənistan" blokundan İrəvan merliyinə namizəd Andranik Tevanyan jurnalistlərlə söhbətində deyib.
O bildirib ki, Ermənistan sərhədlərinə düşmən qoşunlarının cəmlənməsi simvolikdir.
"İrəvan bizim strateji müttəfiqlərimizlə məntiqli addımlar atmaq əvəzinə, heç bir müsbət siqnal verə bilməyən Ermənistan-Amerika hərbi təlimlərinə başlayır. Bu, İran və Rusiyada gərginlik yarada bilər, təbii dostlarımız və strateji müttəfiqlərimizlə münasibətləri münaqişə həddinə çatdırar. Yeri gəlmişkən, bu iki ölkənin yürütdüyü siyasət nəticəsində Ermənistan bu gün də mövcuddur. Diplomatik cəbhədə gördüyümüz düşmənçilik hərəkəti yaxşı heç nəyə gətirib çıxaran deyil", – deyə Tevanyan bildirib.
O deyib ki, sərhəddə Aİ müşahidəçilərinin monitorinqinin heç bir nəticə vermədiyi kimi Ermənistan-Amerika hərbi təlimləri də heç nə verməyəcək.
"Nikol Paşinyanın yeritdiyi siyasət Azərbaycan və Türkiyəyə Ermənistana hücum etməyə imkan verir, çünki o, ardıcıl olaraq hər şeyi məhv edir, Təəssüf ki, yeni müharibə ehtimalı xeyli artıb və bu, Nikol Paşinyanın apardığı siyasətin nəticəsidir" – , deyə Tavenyan əlavə edib.