"Ermənistan müstəqilliyini çoxdan itirib" - Artur Xaçikyan
"Azərbaycan, Türkiyə, İsrail, ABŞ, Böyük Britaniyadan ibarət ittifaq yaranır. Fələstin-İsrail münaqişəsinin coğrafiyası İranı da əhatə edəcək şəkildə genişləndirilə bilər".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu erməni politoloq Artur Xaçikyan deyib.
"Fələstin-İsrail münaqişəsi indi beynəlxalq ictimaiyyətin diqqət mərkəzindədir. Rusiya-Ukrayna münaqişəsində olduğu kimi düşmənlərimiz bundan istifadə edəcəklər", – deyə Xaçikyan bildirib.
Artur Xaçikyanın sözlərinə görə, Ermənistan müstəqilliyini artıq itirib. Belə olmasaydı digər dövlətlər Ermənistan ərazisindən keçən dəhlizi bizsiz müzakirə etməzdilər:
"Biz diplomatik mövqelərimizi, müttəfiqimizi itirdik, amma yeni müttəfiq tapmadıq. Dünya addım-addım böyük müharibəyə doğru gedir, üçüncü dünya müharibəsi istisna olunmur. Belə bir vəziyyətdə heç nə edə bilməyən səriştəsiz hökumətimiz var. Nəticə göz qabağındadır. Qarabağın itirilməsi son yüz ilin ən böyük faciəsidir".
Xaçikyan bildirib ki, hazırkı hökumət xarici qüvvələrə xidmət edir. Məqsədləri isə Qarabağı təslim etmək olub: "Əgər Qərbin şirin həyatını istəyirsənsə, Qarabağı təslim etməlisən. Bu tezis illərdir ki, yayılır, yad təsir agentləri şəbəkəsi xalqımızın "şirin" həyat üçün vətənini tərk etməsini təbliğ edir".