Ermənistan Türkiyə ilə sərhəddə keçid məntəqəsi açmağa hazırlaşır - FOTOLAR
Ermənistan Türkiyə ilə sərhəddə keçid məntəqəsi açmağa hazırlaşır - FOTOLARErmənistan Türkiyə ilə sərhəddə "Marqara" keçid məntəqəsini işə salmağa hazırlaşır.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə jurnalistlərə Ermənistan Dövlət Gəlirləri Komitəsinin rəhbəri Rustam Badasyan məlumat verib.
Bildirilir ki, Ermənistan hakimiyyəti Türkiyə ilə sərhəddə yerləşən "Marqara" keçid məntəqəsini aktivləşdirməyə hazırlaşır.
"Diplomatik pasportlara malik şəxslər və üçüncü ölkə vətəndaşları üçün sərhədlərin yaxın vaxtlarda açılması ilə bağlı razılıq əldə olunub.
Biz indi digər dövlət qurumları ilə birlikdə bu sərhəd məntəqəsi ilə bağlı yekun qərar qəbul olunarsa, onu tezliklə aktivləşdirməyə hazırlaşırıq.
Yəni orada müvafiq gömrük prosedurlarının həyata keçirilməsi üçün hazırlıq işləri aparırıq", – Badasyan deyib.
Qeyd edək ki, Türkiyə ilə Ermənistan arasında diplomatik əlaqələr yoxdur. İki ölkə arasında sərhəd 1993-cü ildən bağlıdır.