Ermənistanda hökumətə inamsızlıq pik həddədir - Siyasilər xalqı yeni qüvvə axtarışına səsləyir
"2020-ci ildə indiki hakimiyyət ölkəni idarə etməkdə aciz olduğunu nümayiş etdirib. Bu bacarıqsızlıq həm pandemiya, həm də hərbi əməliyyatlar dövründə siyasi anarxiyaya səbəb olub".
Onun fikrincə, üç il əvvəlki müharibədə məğlubiyyətin səbəblərindən biri məhz böhranı idarə etmək bacarığının olmaması idi:
"Müharibənin başa çatması ilə də vəziyyət düzəlmədi. Ermənistan əhəmiyyətli dərəcədə artan təhlükələrlə üz-üzə qaldı, nəticədə erməni tərəfi böyük itki verdi. Bütün bunlar cəmiyyətdə mövcud hakimiyyətin imkanlarına və potensialına inamsızlıq mühiti yaradıb.
Bu gün Azərbaycan qoşunlarının Ermənistan sərhədi yaxınlığında cəmləşməsi, hərbi əməliyyatların yenidən alovlanması təhlükəsinin artması və Ermənistanın suverenliyinin sual altına düşməsi həmişəkindən daha aktualdır. Bir anlığa təsəvvür edək ki, vəziyyət ən pis ssenari üzrə inkişaf edir və biz ərazilərimizi itiririk. İnsanlar etiraz edərək İrəvanda küçələrə axışır, onda nə olacaq? Ona görə də hazırkı hökumət öz səriştəsizliyini bir daha sübut edəndə hansı siyasi qüvvənin məsuliyyəti öz üzərinə götürə biləcəyi ilə bağlı qərar vermək vacibdir", – deyə Danielyan bildirib.