Həftənin ilk üç günü hava necə olacaq? - PROQNOZ
Həftənin ilk üç günü hava necə olacaq? - PROQNOZGözlənilən hava şəraiti haqqında məlumat yayılıb.
azxeber.com xəbər verir ki, bu barədə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında həftənin birinci yarısında hava şəraitinin əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Lakin martın 27-si səhər yarımadanın bəzi yerlərində zəif duman, az çiskin olacağı ehtimalı var. Mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 7-11° isti, 16-21° isti olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında isə həftənin birinci günü, martın 27-də bəzi rayonlarda hava şəraitinin qısa müddətə yağıntılı olacağı gözlənilir. Martın 28-29-da havanın sabitləşəcəyi, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Mülayim şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu aran rayonlarında gecə 6-10° isti, 17-22° isti, dağlıq rayonlarda gecə 1° şaxtadan 4° -dək isti , 5-10° isti olacaq.
Sosial     Baxılıb: 389   Tarix: 26 mart 2023
yeni xeberler azerbaycan xeberleri son xeberler son xeber az sou xeberler bugun en son xeberler bu gun dunyada son xeberler