"Hesab edirəm ki, Əli Kərimli və ətrafı artıq bu söhbətlərə qayıtmaz" - Partiya funksioneri
"Azərbaycan siyasi standartları artıq dəyişib. 2019-cu ildən ölkəmizdə bütün sahələri əhatə edən siyasi-iqtisadi islahatlar heç şübhəsiz ki, siyasi səhnəyə və siyasi münasibətlərə də rəng qatmış oldu".
KONKRET.az.az xəbər verir ki, bunu Gələcək Azərbaycan Partiyasının sədr müavini Aslan Həmidli facebook hesabında yazıb.
O, qeyd edib ki, hökumətin yeni dialoq mühitində atdığı addımlar alqışlanasıdır:
"AXCP Ali Məclisin iclasını keçirtmək üçün hökumətdən yardım istədi. Hökumət də öz növbəsində Əli Kərimlinin xaişini, bəlkə də yalvarışını nəzərə alaraq Nizami Gənclər Evini ayırdı. Niyə yalvarış? Çünki 2020-ci ilin əvvəllərindən başladılmış siyasi dialoqdan imtina etmək görüntüsü yaratmağa çalışmış Əli Kərimli – inkarçılıq, prosesə ləkə yaxma siyasətini davam etdirməyə çalışdı. Öz siyasi hikkəsini partiyasının maraqlarından üstün tutma yolu seçdi. Dialoq prosesində iştirak edən partiyaları öz aləmlərində aşağılamağa çalışdılar. Prosesdə iştirak etmiş barışıq və dialoq tərəfdarı olan partiya liderlərini "avtobus müxalifəti" adlandıraraq rişxənd etməyə çalışdılar…Sonda nə baş verdi? Sonda Əli Kərimli və inkarçı ətrafı "gənclər evi"nə sığınmağa məhkum oldu… Arxadan atılan daş topuğa dəyər deyiblər", – deyə partiya funksioneri əlavə edib.
Aslan Həmidli bildirib ki, həqiqətən də ölkə rəhbərliyi bu addımı ilə bir daha böyüklüyünü və apardığı siyasətin sağlam dayanıqlığını göstərmiş oldu:
"İqtidar yekdilliləri bir daha göstərdi ki, 2020-ci ildən başladılmış dialoq necə də sağlam köklərə dayanır. Hesab edirəm ki, Əli Kərimli və ətrafı bundan sonra "avtobus müxalifəti", "əyilməyən yeganə lider" söhbətlərinə bir daha qayıtmaz. Çünki mövzu əyilməkdirsə Şuşa qalasından əyilib işğaldan azad edilmiş vətən torpaqlarına baxmaq daha şərəflidir nəyin ki, əyilərək hansısa zala girmək….", – deyə partiya funksioneri qeyd edib.