"Hökumətimiz hansı yolu tutacağını, hansı istiqamətdə hərəkət edəcəyini bilmir" - Melkonyan
Ermənistan hər addımı ilə Rusiyanı tərk etdiyini təkcə ikitərəfli münasibətlərdən deyil, həm də Moskvanın yaratdığı çoxtərəfli platformalardan nümayiş etdirir. Hamı başa düşür ki, MDB institusional işçi strukturu deyil, hətta Moskva və Vaşinqtonda belə nümayişkaranə addımlar qəbul edilir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu tarix elmləri namizədi, analitik Sergey Melkonyan "Hraparak" nəşrinə bildirib.
"Azərbaycan başa düşür ki, regionun bütün güc mərkəzləri ilə əməkdaşlıq etmək lazımdır. Amma Ermənistanın bugünkü xarici siyasət strategiyasından danışmaq mənasızdır.Bütün bunlar situasiya xarakterli addımlardır. Ermənistan hər cür yolla kollektiv Qərblə yaxınlaşmağa çalışır və bununla da bizim maraqlarımıza zidd olan, lakin onların maraqlarından irəli gələn qətiyyətli addımlar atmağa hazır olduğunu ortaya qoyur.
Ermənistanın yeritdiyi yel dəyirmanı siyasəti yaxşı heç nə təklif etmir.Hökumətimizin dəqiq oriyentasiyası yoxdur, onun sabit müttəfiqləri yoxdur, hansı yolu tutacağını, hansı istiqamətdə hərəkət edəcəyini bilmir", –  Melkonyan deyib.