İngiltərə səfərdə Andorranı məğlub etdi
İngiltərə səfərdə Andorranı məğlub etdiOktyabrın 9-da 2022-ci il dünya çempionatının Avropa zonası üzrə seçmə mərhələsində VII turun daha 14 qarşılaşması keçirilib.
Publika.az xəbər verir ki, A qrupunda Azərbaycan millisi İrlandiyanı qəbul edib. Bakı Olimpiya Stadionunda keçirilən görüşdə İrlandiya millisinin 3:0 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb. Rəqib komandanın heyətində Kallum Robinson dubl edib, Çiedozie Oqbene isə fərqlənib.
Qrupun digər görüşündə Serbiya yığması səfərdə Lüksemburq seçməsinin 2:0 heaabı ilə məğlub edib.
Gecənin bütün görüşlərində aşağıdakı hesablar qeydə alınıb:
Azərbaycan - İrlandiya - 0:2;
Lüksemburq - Serbiya - 0:2.
Qrupdakı vəziyyət: Serbiya - 14 (6 oyuna), Portuqaliya - 13 (5), Lüksemburq - 6 (4), İrlandiya - 5 (6), Azərbaycan - 1 (5).
İsveç - Kosovo - 3:0;
Gürcüstan - Yunanıstan - 0:2.
Qrupdakı vəziyyət: İspaniya - 13 (6 oyuna), İsveç - 13 (5), Yunanıstan - 9 (5), Kosovo - 4 (6), Gürcüstan - 1 (6).
Litva - Bolqarıstan - 3:1;
İsveçrə - Şimali İrlandiya - 2:0.
Qrupdakı vəziyyət: İtaliya 14 (6 oyuna), İsveçrə - 11 (5), Şimali İrlandiya - 5 (5), Bolqarıstan - 5 (6), Litva - 3 (6).
Qazaxıstan - Bosniya və Herseqovina - 0:2;
Finlandiya - Ukrayna - 1:2.
Qrupdakı vəziyyət: Fransa - 12 (6 oyuna), Ukrayna - 8 (6), Bosniya və Herseqovina - 6 (5), Finlandiya - 5 (6), Qazaxıstan - 3 (5).
Şotlandiya - İsrail - 3:2;
Farer adaları - Avstriya - 0:2;
Moldova - Danimarka - 0:4.
Qrupdakı vəziyyət: Danimarka - 21, Şotlandiya - 14, İsrail - 10, Avstriya - 10, Farer adaları - 4, Moldova - 1 (Hər komandanın 7 oyunu var).
I qrupu
Macarıstan - Albaniya - 0:1;
Polşa - San Marino - 5:0;
Andorra - İngiltərə - 0:5.
Qrupdakı vəziyyət: İngiltərə - 19, Albaniya - 15, Polşa - 14, Macarıstan - 10, Anorra - 3, San Marino - 0.