"İran İsraildə baş verənlərlə heç bir əlaqəsi olmadığını deyə bilməz" - Zelenski
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski HƏMAS-ın İsrailə hücumunu Rusiyanın Ukraynaya müdaxiləsi ilə əlaqələndirib və hər iki münaqişə ilə bağlı İranı tənqid edib.
KONKRET.az bu barədə xarici mətbuata istinadən xəbər verir.
"Yeganə fərq odur ki, İsrailə hücum edən terror təşkilatı və Ukraynaya hücum edən bir terror dövləti var. Bildirilən niyyətlər fərqlidir, amma mahiyyət eynidir", – Zelenski deyib.
"İran deyə bilməz ki, Rusiyaya dronlar satarsa, Ukraynada baş verənlərlə heç bir əlaqəsi yoxdur. İran rəsmiləri İsraildə baş verənləri dəstəklədiyini bəyan edərsə, orada baş verənlərlə heç bir əlaqəsi olmadığını deyə bilməz", – Zelenski bildirib.
Zelenski qlobal hadisələr qarşısında Qərbi birliyə çağırıb.
"İndi beynəlxalq arenadan daxili mübahisələrə çəkilməyin vaxtı deyil. Özünüzü təcrid etməyin vaxtı deyil. Susmaq və ya bir qitədəki terrorun qlobal işlərə təsir etmədiyini iddia etmək vaxtı deyil", – deyə Ukrayna lideri qeyd edib.