İsrail Prezidenti Fəxri və Şəhidlər xiyabanlarını ziyarət etdi
İsrail Prezidenti Fəxri və Şəhidlər xiyabanlarını ziyarət etdiBakıda səfərdə olan İsrail Prezidenti İsxaq Hersoq mayın 30-da Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub.
KONKRET.az xəbər verir ki, o bu barədə tviterdə paylaşım edib.
O, daha sonra Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib, Azərbaycanın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizədə canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının da məzarları üzərinə tər çiçəklər düzüblər. Eyni zamanda, "Əbədi məşəl" abidəsi də ziyarət olunub, önünə əklil qoyulub.
"Müasir Azərbaycanın qurucusu, Prezident Heydər Əliyevin məzarı önünə və Azərbaycan xalqı şəhidlərinin xatirəsinə ucaldılmış "Əbədi məşəl" önünə əklillər qoymaq şərəfinə nail olduq. Prezident Heydər Əliyev müasir Azərbaycan xalqının qurucusu, İsraillə isti münasibətlərin əsasını qoyan və onun yolunu açan Ulu Öndərdir. Buna görə ona təşəkkür edirik", – İsxaq Hersoq bildirib.