Koçaryan: "Hökumətə qarşı mübarizəmizi davam etdirəcəyik"
"Biz hökumətin saxtakarlıqlarına qarşı mübarizəmizi davam etdirəcəyik. Sizi əmin edirəm ki, bütün saxtakarlıqlar üzə çıxarılacaq və ifşa olunacaq".
Publika.az erməni mediasına istinadla xəbər verir ki, bunu Ermənistanın ikinci prezidenti, baş nazir Nikol Paşinyanın əsas rəqiblərindən olan Robert Koçaryan deyib.
Eks-prezidentin sözlərinə görə, qanunsuz olaraq həbs edilən müxalifət fəallarının azadlığa çıxması üçün əllərindən gələni edəcəklər: "Müxalifətin fəallarından olan Armen Çarçyan, Mxitar Zakaryan və Artur Sarkisyan azadlığa buraxıldı. Biz buna öz gücümüzlə nail olduq. Əvvəldən bəlli idi ki, onlar hazırkı hakimiyyət zülmünün qurbanlarıdır. Onların həbsi açıq-aşkar qanunsuzluq idi. Hətta hüquqdan xəbəri olmayanlar bilir ki, indi ölkədə prokurorlar və bəzi hakimlər kimə işləyir. Bu üç şəxsin azadlığa çıxmasına nail olmaqla biz mütəşəkkil və savadlı mübarizənin nəticəsini gördük. Eyni zamanda, hökumətin qanunsuzluq və özbaşınalıq zəncirini qırdıq".