Leonid Kazakov: "Heydər Əliyevlə tanışlıq həyatıma böyük təsir edib"
Leonid Kazakov: "Heydər Əliyevlə tanışlıq həyatıma böyük təsir edib".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə təqaüdçü, Sosialist Əməyi Qəhrəmanı, bir vaxtlar "Lenabamstroy" trestinin 266 nömrəli tikinti-montaj qatarının kompleks briqadasının rəisi vəzifəsində çalışmış Leonid Kazakov Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi və onun Baykal-Amur magistralının tikintisindəki xidmətlərinə həsr olunan sərginin açılışında bildirib.
"Mən Heydər Əliyevi xaç atam hesab edirəm, çünki 1985-ci ilin dekabrında onunla birlikdə Monqolustanda ezamiyyətdə idik. Moskvaya qayıdandan sonra isə mən Həmkarlar İttifaqları Mərkəzi Şurasının (HİMŞ) katibi seçildim", – L.Kazakov xatirələrini paylaşıb.
Onun sözlərinə görə, Heydər Əliyevlə görüşdüyü üçün taleyinə minnətdardır. "Onun ünsiyyətdəki sadəliyi və yumor hissi məni heyran edirdi, sanki onu yüz ildir tanıyırdım, onunla işləmək çox rahat idi. Taleyimə minnətdaram ki, belə gözəl insanla tanışlığım olub", – L.Kazakov deyib.//Report