MDB Oyunları: Azərbaycan güləşçiləri 3-cü qızıl medalı qazandı - YENİLƏNDİ
MDB Oyunları: Azərbaycan güləşçiləri 3-cü qızıl medalı qazandı - YENİLƏNDİAzərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Sərxan Məmmədov Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında final görüşünə çıxıb.
Publika.az xəbər verir ki, 130 kq-da mübarizə aparan idmançı Belarus təmsilçisi Nikita Kovalski ilə qarşılaşıb.
Rəqibinə 4:0 hesabı ilə qalib gələn Məmmədov Azərbaycana 3-cü qızıl medalı qazandırıb.
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Laçın Vəliyev Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında bürünc medal görüşünə çıxıb.
Publika.az xəbər verir ki, 87 kq çəki dərəcəsindəki idmançı Özbəkistan təmsilçisi Şəhriyar Juraboyevlə qarşılaşıb.
Rəqibini 3:1 hesabı ilə məğlub edən Vəliyev yarışda 3-cü yeri tutub.
77 kq-da çıxış edən Elcan Məmmədov isə bürünc medal görüşündə qazaxıstanlı Rəsul Junisə uduzub - 0:9.
19:06
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Qurban Qurbanov Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında gümüş medal qazanıb.
Publika.az xəbər verir ki, 72 kq-da yarışan idmançı finalda rusiyalı Dmitri Adamova 0:8 hesabı ilə uduzub.
18:39
Azərbaycanın daha bir yunan-Roma güləşçisi Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında final görüşünə çıxıb.
Publika.az xəbər verir ki, 67 kq-da mübarizə aparan Həsrət Cəfərov qızıl medal uğrunda qazaxıstanlı Qoşqar Məhəmməd ilə üz-üzə gəlib.
7:5 hesablı qələbə qazanan yığmanın bayraqdarı fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıb.
17:26
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Nihat Məmmədli Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında bürünc medal uğrunda görüşə çıxıb.
Publika.az xəbər verir ki, 60 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparan idmançı Nurməhəmməd Abdullayevlə (Qırğızıstan) üz-üzə gəlib.
Rəqibinə 7:1 hesabı ilə qalib gələn Məmmədli bürünc medal qazanıb.
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Nihad Quluzadə Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında final görüşünə çıxıb.
Publika.az xəbər verir ki, 55 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparan idmançı Qurban Konaliyevlə (Rusiya) üz-üzə gəlib. Rəqibinə 7:2 hesabı ilə qalib gələn Quluzadə qızıl medal qazanıb.
Bu, Azərbaycan komandasının I MDB Oyunlarında ilk medalı olub.