Məmmədyarovdan 3 qələbə, Rəcəbovdan 4 heç-heçə - FOTO
Məmmədyarovdan 3 qələbə, Rəcəbovdan 4 heç-heçə - FOTOŞahmat üzrə norveçli dünya çempionu Maqnus Karlsenin təşkil etdiyi Çempionlar Turunun "New In Chess" adlı V mərhələsində daha 5 tur oynanılıb.
Publika.az xəbər verir ki, ikinci oyun günündə Azərbaycan təmsilçilərindən Teymur Rəcəbov Hikaru Nakamura, Uesli So (hər ikisi ABŞ) və Yan-Kşiştof Duda (Polşa) ilə ağ, Alireza Firuzca (FIDE) və Rameşbabu Praqqnanandha (Hindistan) ilə qara fiqurlarla mübarizə aparıb. Görüşlərindən 4-nü heç-heçə ilə başa vuran Rəcəbov Praqqnanandhaya uduzub.
Şəhriyar Məmmədyarov isə Sergey Karyakin (Rusiya) və Lenyer Dominges (ABŞ) ilə ağ, Qaveyn Cons (Böyük Britaniya), Le Kuanq Lyem (Vyetnam) və Vidit Qucrati (Hindistan) ilə qara fiqurlarla qarşılaşıb. O, Karyakin, Dominges və Qucratini yenib, Consla heç-heçə edib, Lyemə isə uduzub.
Çempionlar Turu, V mərhələ
"New In Chess"