Mətbuat Şurasında özbəkistanlı jurnalistlərlə görüş keçirildi - FOTOLAR
Mətbuat Şurasında özbəkistanlı jurnalistlərlə görüş keçirildi - FOTOLARDekabrın 19-da Özbəkistan Jurnalistlər İttifaqının sədri Xolmurad Salimovun rəhbərlik etdiyi bir qrup jurnalist Azərbaycan Mətbuat Şurasının qonağı olublar.
Görüşü giriş sözü ilə açan Mətbuat Şurasının İdarə Heyətinin üzvü Hacıbəy Heydərli qonaqları salamlayıb və onları Bakıda görməkdən şad olduğunu qeyd edib, eyni zamanda Azərbaycan-Özbəkistan media münasibətlərinin vacibliyini dilə gətirib.
H.Heydərli bildirib ki, bu ilin aprel ayında Mətbuat Şurası və Özbəkistan Jurnalistlər İttifaqı arasında memorandum imzalanıb və iki ölkə jurnalistləri arasında mütəmadi görüşlər keçirilir.
Daha sonra Özbəkistan Jurnalistlər İttifaqının sədri Xolmurad Salimov çıxış edərək yüksək qonaqpərvərliyə görə təşəkkürünü bildirib. O, qeyd edib ki, Azərbaycan ilə Özbəkistan arasında bütün sahələrdə olduğu kimi mətbuat sahəsində də münasibətlər yüksək səviyyədədir. X. Salimov əlavə edib ki, Özbəkistan Jurnalistlər İttifaqı Mətbuat Şurası sıx işbirliyindədir, ortaq layihələr haqda razılıq əldə edilib.
Mətbuat Şurasının icraçı direktoru Əvəz Rüstəmov qonaqlara Şuranın iş mexanizmi, yaranma tarixi və ümumi fəaliyyəti barədə geniş məlumat verib.
Ardınca görüşdə çıxış edən Özbəkistan Jurnalistlər İttifaqının Gənc Jurnalistlər Birliyinin sədri Şöhrət Arif görüşün əhəmiyyətini vurğulayıb.
Daha sonra "azxeber.com" informasiya portalının baş direktoru Əfsələddin Ağalarov çıxış edərək Azərbaycan-Özbəkistan əlaqələrinin mövcudluğundan danışıb.
Görüşdə iştirak edəb "Editor.az" saytının rəhbəri Fərid Şahbazlı Azərbaycan-Özbəkistan əlaqələrinin qarşılıqlı şəkildə inkişaf yoluna qədəm qoyduğunu söyləyib.
Ardınca Özbəkistanın tanınmış jurnalisti Xurşid Dostməhəmməd, Özbəkistan Ali Məclisinin Senat üzvü Mahmud Tahir, gənc jurnalistlər Aziza Alimova, Əmir Hayotzadə çıxış ediblər.
Sonda xatirə fotosu çəkilib.