Millimiz İsveçə böyük hesabla məğlub oldu
Millimiz İsveçə böyük hesabla məğlub olduİsveç və Azərbaycan millilərinin start heyətləri açıqlanıb.
KONKRET.azxəbər verir ki, komandalar meydana aşağıdakı tərkibdə çıxacaqlar:
İsveç: 1. Robin Olsen, 3. Viktor Lindelöf (k), 5. Hyalmar Ekdal, 2. Linus Valkvist, 6. Qabriel Qudmundsson, 18. Samuel Qustafsson, 19. Mattias Svanberq, 10. Emil Forsberq, 21. Deyan Kuluşevski, 17. Viktor Dyekereş, 9. Aleksander İsak
Ehtiyat oyunçular: 12. Viktor Yohansson, 23. Kristoffer Nordfeldt, 4. İsak Hein, 7. Viktor Klaesson, 8. Yesper Karlsson, 11. Antoni Elanqa, 13. Ken Sema, 14. Edvin Kurtuluş, 15. Karl Starferlt, 16. Yesper Karlström, 20. Kristoffer Olsson, 22. Robin Quayson
Baş məşqçi: Yan Andersson
Azərbaycan: 1. Emil Balayev, 4. Bəhlul Mustafazadə, 18. Anton Krivotsyuk, 3. Elvin Cəfərquliyev, 6. Höccət Haqqverdi, 20. Riçard Almeyda, 8. Emin Mahmudov (k), 10. Aleksey İsayev, 17. Toral Bayramov, 11. Ramil Şeydayev, 9. Renat Dadaşov
Ehtiyat oyunçular: 12. Yusif İmanov, 23. Səlahət Ağayev, 2. Azər Əliyev, 5. Cəlal Hüseynov, 7. Namik Ələskərov, 13. Azər Salahlı, 14. Rüstəm Əhmədzadə, 15. Bəxtiyar Həsənalızadə, 16. Elvin Camalov, 19. Filip Ozobiç, 21. Ozan Can Kökçü, 22. Musa Qurbanlı
Qeyd edək ki, bu gün Stokholm şəhərindəki "Friends Arena"da oynanılacaq qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 22:45-də başlayacaq.
İsveç hesabı açdı. Forsberq 38-ci dəqiqədə fərqləndi.
İlk hissə başa çatdı.
2:0. 65-ci dəqiqədə Bəhlul Mustafazadə avtoqol müəllifi olur.
Hesab 3:0 olur. Qyokeres 79-cu dəqiqədə fərqlənir.
Hesab 88-ci dəqiqədə 4:0 olur.  Karlsson fərqlənir.
89-cu dəqiqədə 5:0 olur. Elanqa bu dəfə millimizin qapısına yol tapır.
Matç bitdi.