"Nikol o qədər həyasızdır ki, tarixi yenidən yazmağa çalışır" - Şarmazanov
"Müharibədən sonra komandası ilə birlikdə qorxaraq bunkerə qaçan təslimçi bu gün o qədər həyasızdır ki, tarixi yenidən yazmağa çalışır."
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan parlamentinin keçmiş vitse-spikeri, hazırda müxalifətdə olan Respublika Partiyasının üzvü Eduard Şarmazanov baş nazir Nikol Paşinyanın 44 günlük müharibənin şəraitinin öyrənilməsi üzrə istintaq komissiyasındakı son bəyanatlarına münasibət bildirərkən deyib.
Şarmazanov qeyd edib ki, müharibəni başladan və Qarabağı təslim edən Nikol Paşinyan yalan və hiylə yaymaqda davam edir. Erməni xalqının 30 illik mübarizəsini heç edir və özünün əməllərinə görə başqalarını ittiham etməkdə davam edir.
"O, hər dəfə daha iyrənc və daha böyük yalan ortaya qoymaq, cəmiyyəti bu yalana inandırmaq istəyir", – deyə keçmiş vitse-spiker bidirib.
Şarmazanov vurğulayıb ki, nə olursa olsun, Nikol Paşinyan buna nail ola bilməyəcək. Nikol-Əliyev-Ərdoğan üçlüyü öz məqsədinə çata bilməyəcək.
"Biz ümummilli üsyanla bunun qarşısını almalıyıq, başqa variant yoxdur. Bu Vətən hamımızındır və insanlar Əliyev və Ərdoğanın icazəsi ilə Nikol kimi türk qul statusunda, yoxsa normal, erməniyə layiq yaşamaq istədiklərini seçməlidirlər", – deyə Eduard Şarmazanov sərsəmləyib.