"Ordunun gözdən salınması prosesi 2018-ci ildə başlayıb" - Zakaryan
"Ordunun nüfuzdan salınması prosesi 2018-ci ildə başlayıb".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan müdafiə nazirinin keçmiş müavini Artak Zakaryan deyib.
O, bildirib ki, xəyanətkar siyasət aparan, xalqı fəlakətə düçar edən və bu fəlakəti daha da gərginləşdirməkdə davam edən bir təslimçinin bəyanatlarına istinad edərək fikir söyləmək düzgün deyil. Onlar aradan qaldırılmalı olan ən böyük təhlükədir.
"Xatırlatmaq istərdim ki, müharibə günlərində Nikol, bilmirəm haradan, bunkerdən, yoxsa başqa yerdən Facebook səhifəsində belə bir yazı dərc etdirib və orada yazıb: "Ermənistan Respublikası Silahlı Qüvvələri sarsılmazdır. İndi bunu yazan həmin Nikoldur. Dünən parlamentdə deyir ki, bizim səhvimiz orduya güvənməyimizdir", – Zakaryan bildirib.
O, deyib ki, Paşinyan indi bütün ittihamlardan özünü təmizləməyə çalışır.
"Nikol getməzdən əvvəl özü üçün saxta "əsaslar" tapmağa çalışır. Əminəm ki, 20 iyunda ordu da, müxalifət də, xalq da, vətənpərvərlər də, döyüşənlər də, döyüşməyənlər də, zabitlər və əsgərlər, Nikoladan başqa bütün ruslar, farslar, amerikalılar günahkar olacaq. İclas isə açıq rejimdə keçiriləcək, çünki qapalı olsa, o zaman tamaşa uğursuz olacaq, heç kimə lazım olmayacaq. Qapalı teatr kimə lazımdır?". – Artak Zakarian qeyd edib.