Paşinyan Azərbaycan cəmiyyətindən DƏSTƏK İSTƏDİ - FOTO
Paşinyan sülh gündəliyinin həyata keçirilməsində Azərbaycan cəmiyyətinin dəstəyinə ümid edir.
KONKRET.az xəbər verir ki, bir gün əvvəl Almaniyada "Cənubi Qafqazda təhlükəsizlik və sabitlik" mövzusunda müzakirələr aparılıb. Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan Azərbaycan nümayəndəsinin sualını cavablandırıb.
"2018-ci ildə Ermənistanın Baş naziri olanda mətbuat konfranslarının birində Ermənistan və Azərbaycandakı sosial şəbəkə istifadəçilərindən bu platformadan nifrət qızışdırmaq üçün istifadə etməmələrini, bir-birləri ilə danışmağa və bir-birlərinin mövqeyini başa düşməyə çalışmalarını xahiş etdim.
Ancaq mənim təşəbbüsüm uğursuz oldu. Biz müsbət gələcəyə, ümumi regionumuzun gələcəyinə diqqət yetirməliyik. Ermənistan, Gürcüstan və Azərbaycanın çox güclü mədəni oxşarlıqları var. Və bu bir faktdır. Müsbət cəhətlərə diqqət yetirməliyik.
Ola bilsin ki, Ermənistan regional kommunikasiyaların açılmasında daha maraqlıdır və buna görə də Azərbaycan onu ən yüksək qiymətə satmağa çalışır. Biz sülh və əməkdaşlıq üçün müsbət imkanlara diqqət yetirməliyik. Sülh gündəmi mənim məsuliyyətimdir. Mən Azərbaycan ictimaiyyətindən də müəyyən dəstək almaq istərdim", – deyə Paşinyan bildirib.