Paşinyan: "Azərbaycanla sülh müqaviləsi Ermənistanın kapitulyasiya sənədi olmamalıdır"
"Azərbaycanla sülh müqaviləsi Ermənistanın kapitulyasiya sənədi olmamalıdır".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan Almaniyada "Cənubi Qafqazda təhlükəsizlik və sabitlik" mövzusunda müzakirələrdə deyib.
"Beynəlxalq ictimaiyyətin istənilən təxribatın ardınca sərt reaksiyasını açıq şəkildə nümayiş etdirməsini gözləyirəm. Sabitliyin qorunub saxlanması çox vacibdir.
İstər Ermənistan, istərsə də Azərbaycan tərəfdən fərqi yoxdur. Çünki indi bizim regionda müşahidəçilərimiz var və indi Aİ-nin hansı tərəfin təxribatçı olduğunu soruşmasına ehtiyac qalmayacaq. İndi sizin öz məlumat mənbəyiniz var.
Bizim siyasi komandamız sülh gündəliyini öz məsuliyyəti altına götürüb və indi sülh gündəliyi ilə bağlı mandatımız var.
Biz bütün diqqətimizi bu mandatın həyata keçirilməsinə yönəlmişik. Bizim beynəlxalq ictimaiyyətin, region xalqlarının dəstəyinə ehtiyacımız var. Biz yekun və davamlı sülhə nail olana qədər bu məsuliyyəti daşımağa hazırıq.
Bu yaxınlarda parlamentdə bildirdim ki, mən Azərbaycanla sülh müqaviləsi imzalamaqda qərarlıyam, lakin bu, Ermənistan üçün kapitulyasiyaya bənzər bir sənəd olmamalıdır. Bu, regionumuz üçün real və davamlı sülh sənədi olmalıdır. Mən sülh, sabitlik, regional və beynəlxalq əməkdaşlıq naminə bu məsuliyyəti daşımağa hazıram", – deyə Paşinyan bildirib.