Paşinyan Brüssel görüşündən danışdı: razılığı təsdiqlədik
Paşinyan Brüssel görüşündən danışdı: razılığı təsdiqlədik"Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel və Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə keçirilən üçtərəfli görüşdə Azərbaycan rəhbəri ilə dəmir yolunun bərpa olunması barədə razılığı təsdiqlədik".
Publika.az Report-a istinadla xəbər verir ki, bunu Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan feysbuk səhifəsində yazıb.
"Müvafiq olaraq dəmir yolu beynəlxalq səviyyədə qəbul edilmiş sərhəd və gömrük qaydalarına uyğun olaraq qarşılıq əsasında, ölkələrin suverenliyi və yurisdiksiyası altında fəaliyyət göstərəcək. Ermənistanın dəmir yolu ilə İran İslam Respublikası və Rusiya Federasiyasına çıxışı olacaq. Biz həmçinin təmasları davam etdirmək haqqında razılığa gəldik", - o vurğulayıb.
Qeyd edək ki, dekabrın 14-də Brüsseldə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel və Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan ilə birgə görüşü keçirilib.