Paşinyan Ermənistanın əvvəlki prezidentlərini xəyanətdə İTTİHAM EDİR
Paşinyan Ermənistanın əvvəlki prezidentlərini xəyanətdə İTTİHAM EDİRErmənistan Baş naziri Nikol Paşinyanın parlamentdə istintaq komissiyasına söylədiklərinin bəzi detalları Azərbaycan oxucusu üçün də maraqlıdır. Paşinyanın ziddiyətli çıxışları əslində daxili auditorya üçün hesablanıb və baş nazir sadəcə siyasi manipulyasiya edir.
Bir çox məqamlarda reallığı təhrif edən Paşinyan: "Biz beynəlxalq ictimaiyyətin Dağlıq Qarabağı de-yure Azərbaycanın tərkib hissəsi hesab etməsi problemi ilə üzləşməmişik" – kimi cəfəng fikirlər söyləyir.
Beynəlxalq aləm Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıyır və Qarabağ da Azərbaycan ərazisidir. Belə ucuz bəyənatlarla erməni cəmiyyətini aldatmağa çalışan Paşinyan əslində hakimiyyətə gəldiyi 5 ilin hesabatını verir. Müharibə zamanı ermənilərin başına gələnləri indi baş nazirin dilindən yenidən gündəmə gətirilməsi, məğlubiyyətə müxtəlif don geyindirmələri də hakimiyyətin düşündüyü yeni bir oyundur. Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıdığını bəyan edən Nikol Paşinyan Qarabağın statusunun açarı beynəlxalq ictimaiyyət tərəfindən Azərbaycana həvalə olunub deyir.
Paşinyan bildirib ki, əvvəlki prezidentlərin komanda yoldaşları Qarabağ probleminin həll variantının olduğunu deyirlər:
"Yaxşı, belə idisə özləri niyə həll edə bilmədilər? İndi mən onların hamısını xəyanətdə və fərarilikdə ittiham edə bilərəm. Onların hər birinin münaqişəni Ermənistanın xeyrinə həll etmək üçün imkanları var idi. Bəs niyə həll etmədilər?", – deyə Nikol Paşinyan bildirib.