Premyer Liqada 10 komanda iştirak edəcək - AFFA-dan VACİB QƏRARLAR
Bu gün AFFA-nın İcraiyyə Komitəsinin növbəti iclası keçirilib.
KONKRET.az xəbər verir ki, aparılmış müzakirələrdən sonra aşağıdakı qərarlar qəbul olunub:
1. AFFA-nın Yoxlama və Təftiş Komitəsinin Əsasnaməsi təsdiq olunsun. Komitənin sədri vəzifəsi müvəqqəti olaraq 3 ay müddətinə Xalid Cavadova həvalə edilsin.
Bu müddət başa çatdıqdan sonra tərəflərin qarşılıqlı razılığı əsasında müqavilə 2024-cü ilin martına qədər uzadılsın.
2. Azərbaycan Premyer Liqasının 2022/2023-cü il mövsümü 10 komandanın iştirakı ilə keçirilsin. Müvafiq lisenziya almış "Kəpəz" və "Turan-Tovuz" klublarının Premyer Liqada iştirakı təsdiqlənsin.
3. 2022/2023-cü il mövsümündə Azərbaycan Premyer Liqasında legioner limiti 7+4 (7 əcnəbi, 4 yerli futbolçu) sistemi ilə tətbiq olunsun.
4. Beynəlxalq təcrübə, UEFA-nın milli komandalar və klub yarışlarında tətbiq olunan qaydalar nəzərə alınaraq, Azərbaycan Premyer Liqasında 2022/2023-cü il mövsümündən etibarən oyunlarda 5 əvəzetməyə icazə verilsin. Meydanı tərk edən futbolçuların əvəzinə oyuna daxil olan minimum 2 oyunçu yerli statuslu futbolçu olmalıdır.
5. Naib Əsədov AFFA-nın İntizam Komitəsinə üzv təyin olunsun.
6. Müvafiq komissiyanın təqdimatına uyğun olaraq, adları aşağıda göstərilmiş futbol veteranlarına AFFA-nın təqaüdü verilsin: