"Qarabağ separatçıları ilə Ermənistan rəsmiləri arasında 3 ildir əlaqə yoxdur" - Akopyan
"Qarabağ separatçıları ilə Ermənistan rəsmiləri arasında 3 ildir münasibət yoxdur".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Qarabağdakı qondarma qurumun "deputat"ı Metaxe Akopyan Ermənistandakı rəsmilərin Qarabağ separatçılarının zənglərinə cavab verməməsi barədə məlumatı şərh edərkən deyib
"Bir ay əvvəl biz bu sualı vermişdik, dövlət naziri dedi ki, onlarla heç bir məsələ müzakirə olunmayıb, heç bir əlaqə yoxdur, bunu "xarici işlər nazirinin müavini" və "parlament"in sədri də təsdiqləyib. Qarabağ separatçıları ilə Ermənistan rəsmiləri arasında uzun müddətdir ki, heç bir münasibət olmayıb. Alen Simonyan heç olmasa bir dəfə zəng edib işlərin necə getdiyini soruşmağı lazım bilməyib. Həmçinin, keçmiş nazir də dedi ki, ER XİN rəhbəri onun zənglərinə cavab vermir. O, hətta e-poçt yazmalı olub və o da cavabsız qalıb", – deyə Metaxe Akopyan əlavə edib.
Xatırladaq ki, "Hetq" nəşrinin baş redaktoru Edik Bagdasaryan öz Facebook səhifəsində Ermənistan rəsmilərinin artıq Qarabağ separatçılarının zənglərinə cavab vermədiyini yazıb.