QARŞILIQLI İTTİHAMLAR - Ermənistanda orduyla bağlı qalmaqal davam edir
QARŞILIQLI İTTİHAMLAR - Ermənistanda orduyla bağlı qalmaqal davam edir44 günlük müharibəylə bağlı yaradılan istintaq komissiyasına ifadəsindən sonra baş nazir Nikol Paşinyanın ünvanına erməni siyasi dairələrindən müxtəlif tənqidlər səslənməyə başladı. Paşinyanın ən çox tənqid etdiyi silahlı qüvvələrədən isə baş nazirə əməlli başlı təpki gəldi.
Əsasən baş qərargahı hədəfə alan Paşinyan müharibə dövründə ona yalan məlumat verildiyini dedi. Keçmiş baş qərargah rəisi Onik Qasparyan dərhal ittihamlara cavab verərək Paşinyanın yalan dediyini söylədi və müxtəlif arqumentlərlə özünə haqq qazandırdı. Bundan sonra baş qərargahın keçmiş rəis müavini Tiran Xaçaturyan da məsələyə münasibət bildirdi və hökumətin orduya biganə münasibətindən danışdı. Hökuməti sərt tənqid edən Xaçaturyan Paşinyanı orduya pul ayırmamaqda ittiham etdi. Onun ittihamlarına baş nazir aparatının informasiya və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsi gec də olsa cavab verib.
Xaçaturyanın söylədiklərinin arxasında siyasi motivlər gizlənir deyə həmin bəyanatda bildirilir:
"Ordunun ehtiyaclarını ödəmək və prioritet nailiyyətləri reallaşdırmaq üçün pul ayırmadığı barədə yalan bəyanatların reallıqla heç bir əlaqəsi yoxdur. Bir neçə epizodda sonuncunun iddiaları onun Baş Qərargahın sabiq rəisi Onik Qasparyanın ictimai açıqlamaları ilə ziddiyyət təşkil edir. Tiran Xaçaturyan qondarma və əsassız iddialarla belə təəssürat yaratmağa çalışır ki, guya hökumətdən kifayət qədər vəsait ayrılmadığından silahlı qüvvələrin normal inkişafı əngəllənib".
Xaçaturyan isə real faktlar söyləyərək Paşinyanı orduya qeyri-peşəkar münasibətdə tənqid etməkdə davam edir. Hökumət də məğlub olduqlaqları müharibədə günahkar axtarışını davam etdirir.