"Rus sülhməramlılarından gözləntilər özünü doğrultmur" - Armen Qriqoryan
"Stepanakertdə Rusiya sülhməramlıları ilə bağlı gözləntilər özünü doğrultmur".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sözləri Ermənistan Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryan Amerikanın Səsinə müsahibəsində bildirib.
"Sülhməramlıların vəzifəsi Laçın dəhlizi ilə sərbəst hərəkəti təmin etmək idi. Bu gün isə belə bir vəziyyət yoxdu. Ümid edirik ki, sülhməramlılar öz missiyasını tam şəkildə yerinə yetirəcəklər", – deyə Qriqoryan bildirib.
O deyib ki, kommunikasiyaların bloklanması Ermənistan üçün çox vacibdir.
"Bu məsələdə ən çox Ermənistan maraqlıdır. Blokun açılması "erməni yol ayrıcı" konsepsiyasının həyata keçirilməsi demək olacaq", – deyə Qriqoryan əlavə edib.
Təhlükəsizlik Şurasının katibinin sözlərinə görə, Şimal-Cənub magistralının tikintisini və blokun açılmasını özündə ehtiva edən bu konsepsiyanın həyata keçirilməsi Ermənistana bir ölkə kimi regional ticarətdə daha fəal iştirak etməyə kömək edir ki, bu da ölkəyə əlavə gəlir gətirəcək və iqtisadi aktivlik yaradacaq.