"Rusiya bizə kömək etməyəcək, çünki ermənilər yaxşılıq qanmayan xalqdır" - Baqratyan
"1992-ci ilin yayında biz artıq məğlub olmuşduq. Ruslar bizə müharibədə qalib gəlməyimizə kömək etdi. Həmin ildə Vazgen Manukyan Müdafiə naziri idi. Xosrov Arutunyan baş nazir idi. Mən isə hökümət sədrinin vəzifələrini icra edirdim".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sözləri keçmiş baş nazir Qrant Baqratyan bildirib.
O daha sonra bunları bildirib:
"Biz çox çalışırdıq ki, qələbə çalaq. Levon Ter-Petrosyan prezident idi. Bizə Rusiya müdafiə nazirinin müavini Qaydayın köməyi ilə qələbə çalmaq müvəffəq oldu. Siz bu barədə heç nə bilmirsiniz. Əgər Rusiya olmasaydı, biz müharibədə böyük məğlubiyyətə uğrayacaqdıq. İndi Ermənistanda deyəndə ki, Rusiya bizə kömək etməyə borcludur, rəsmi Moskva bəyan edir ki, biz sizə borclu deyilik. Ona görə ki, ermənilər yaxşılıq qanmayan xalqdır. Amerika və Fransa, ümumiyyətlə, bizim işimizə qarışmaq istəmir. Onlar heç düşünmür ki, öz hərbi qüvvələrini bu regiona göndərsin. Fransa ancaq mənəvi dəstək verə bilər ki, bunu da edir. Ancaq Rusiya və Türkiyə var. Hazırkı hakimiyyət isə ancaq Türkiyəni seçir. Bu gün Rusiya ilə Türkiyənin yaxşı münasibətləri var. Və buna görə Rusiya Ermənistana görə Türkiyə ilə münasibətlərini pozmayacaq".