Saakaşvili xalqa ÇAĞIRIŞ ETDİ: SABAH
"Bilməyinizi istəyirəm ki, mənim həyatımın davamı tamamilə sizin sabah qərarınız və Gürcüstanın qələbəsi ilə bağlıdır".
Publikaz.az Gürcüstan mediasına istinadla xəbər verir ki, bu sözləri qonşu ölkənin eks-prezident Mixeil Saakaşvili, vəkilinin vasitəsilə sabah seçkilərin ikinci turu ilə bağlı vətəndaşlara müraciətində deyib.
Saakaşvili vətəndaşları seçkilərin ikinci turunda fəal olmağa çağırıb:
"Sabah ikinci turdur və bu, Gürcüstan demokratiyası, bizim gələcəyimiz və mənim həyatım üçün çox vacibdir. Bilməyinizi istəyirəm ki, mənim həyatımın davamı tamamilə sizin sabahkı qərarınızla və Gürcüstanın qələbəsilə bağlıdır. Bu gün mənim aclıq aksiyam davam edir, amma hər birinizə ümidim var, yəni sabah qalib olmağa ümid edirəm. Xahiş edirəm günün sonunda və sabah səhər seçkiyə getməyə hazırlaşmayan bütün qohumlara zəng edib onları seçkiyə çağırın. Hər bir insanın iştirakı son dərəcə vacibdir. Həmçinin, səsləri qorumaq üçün sabah axşam yenidən seçki məntəqələrində toplaşmağınızı xahiş edirəm. İvanişvili nəhayət bizi sındırmaq və bizi tabe etmək istəyir, indi Gürcüstanın taleyi və mənim taleyim sizin əlinizdədir. Mən cəmiyyətin zəfər və qələbə əldə etməsinə, yaraların sağalması və müxtəlif baxışları olan insanların ümumi birləşərək irəliləyişi və uğuruna çox inanıram. Allah bizim qoruyucumuz olsun".