SON DƏQİQƏ: Futbol dünyası şokda - Tarixi qərar qəbul edildi
İngiltərənin "Mançester Siti" futbol klubu Avropa kuboklarından kənarlaşdırılıb.
Publika.az xəbər verir ki, bu barədə "UEFA"nın rəsmi internet səhifəsində məlumat yayılıb. Məlumata görə, "Mançester Siti" maliyyə "Fair Play" qaydalarını pozduğuna görə 2 il Avropa kuboklarından kənarlaşdırılıb. Qərar 2020-2021 və 2021- 2022-ci illəri əhatə edir. Həmçinin ingilislər 30 milyon avro cəzalandırılıb. İddialara görə, Mançester təmsilçisi 2014-cü ildə sponsorluq müqavilələrindən əldə etdiyi gəlirlər haqqındada səhv məlumat verib.
Xüsusilə, klub sahibləri təqribən 180 milyon avro, maliyyə "Fair Play" qaydalarına görə isə 45 milyon avro məbləğində vəsait itkisini ört-basdır ediblər. Mançester təmsilçisinin İdman Arbitraj Məhkəməsinə qərardan şikayət verəcəyi gözlənilir.
Qeyd edək ki, UEFA Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsində püşk "Mançester Siti"ni "Real Madrid" ilə üz-üzə gətirib.