Tiflisdən XƏBƏRDARLIQ: Saakaşvili Gürcüstana ayaq basan kimi
"Mixo nə dedi? Mən gələcəyəm? Cavab sadədir, dövlət cavab verəcək. Saakaşvili torpağımıza girən kimi həbs ediləcək".
Publika.az xəbər verir ki, bu sözləri Baş nazir İrakli Qaribaşvili deyib.
O, Gürcüstanın keçmiş prezidenti Mixail Saakaşvilinin Gürcüstana gəlişi ilə bağlı açıqlamasına münasibət bildirib.
Onun sözlərinə görə, bu prosesə maneə olanların hamısı qanun çərçivəsində cəzalandırılacaq.
"Mixo nə dedi? Dedi gəlməliyəm? Bu adam 8 ildir gəlişi ilə hədələyir. Gəlmir, qorxaq olduğu üçün gələ bilməz, həbsxanaya gedəcəyini bilir. Saakaşvilinin yeganə vəzifəsi və məqsədi ölkəmizdə sabitliyi pozmaq və xaosa gətirməkdir. Onun arzusu və məqsədi zalım komandası üçün əlçatmaz bir xəyal olan yenidən hakimiyyətə qayıtmaqdır. Bu gün dövlət güclüdür, Mixo və dəstəsi 2003-cü ilin olduğunu düşünməsin. Qanun çərçivəsində hər hansı bir təxribat hamı qarşısında ciddi şəkildə cavabdehlikdir. Tutaq ki, bu tənbəl adam gəldi. Nə olmalıdır? Bu torpaqda heç kim hüquq-mühafizə orqanlarının qarşısında dayana və ona qarşı çıxa bilməz və buna qarşı çıxan adam həbsxanaya düşəcək. Qanun və dövlət adına buna zəmanət veririk. Saakaşvili məhkumdur və həbsxanaya layiqdir, çünki ölkəmizə və əhalimizə düzəlməz nəticələr və zərər vurdu. İnsanların çıxıb məni qoruyacaqları sözləri tamamilə yalan və saxtakarlıqdır. Saakaşvilini yüz minlərlə qəzəbli insan qarşılayacaq. İnsanları çaşqınlıq və qarışıqlıq yaratmağa yönləndirəcəklər", - deyə Baş nazir bildirib.