Tolik Teymur Əmrahı tənqid etdi: 'Sənətdəki hörmətinizi bu fikirlərlə yox etməyin
Tolik Teymur Əmrahı tənqid etdi: 'Sənətdəki hörmətinizi bu fikirlərlə yox etməyin"Teymur Əmrahı beş yaşımdan tanıyıram. Bu gün onun sözünün  heç bir dəyəri yoxdur. Pedaqoq kimi gözəl insansınız".
"Nadir Qafarzadənin sözündə böyük haqiqət var. Orada söhbət nə Şəbnəm, nə Damla, nə də Manafdan gedir. Söhbət illər əvvəl "mədənniyyətimizə ləkə vuran" deyərək efirdə bağırmağınızdan gedir. Bu da efirimizin ən böyük problemidir. 3-5 musiqi termini öyrənib və çıxıb efirdə "Bu səslər soprano və sairə..." deməklə deyil.
Sizdən xahiş edirəm, illərlə saxladığınız sənətdəki hörmətinizi bu fikirlərlə yox etməyin. Siz Azər Zeynalovu, Aygün Bayaramovanı kimlərlə müqayisə edə bilərsiniz? Ən azı o 20 dəfə "Leyli və Məcnun" tamaşasında "Leyli"ni canlandırıb. Bu gün hər yerindən duran deyir ki, mən muğam oxuyuram. Amma biri də nə təsnif, nə də qəzəl bilir. Bu ölkədə etalon Xalq artisti Zeynəb Xanlarova, Flora Kərimova, Alim Qasımov, Arif Babayevdir".