Xaçikyan: "Ruslar bizə görə müharibəyə başlamayacaq"
Xaçikyan: "Rusların indi edə biləcəyi yeganə şey Azərbaycana siyasi təzyiq göstərməkdir".
KONKRET.az erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, bunu politoloq Artur Xaçikyan deyib.
"Azərbaycanlılar vəziyyətin necə olduğunu bilirlər. Real düşünürlər, bizim kimi qeybət eləmirlər. Bəzi şərhçilərimizdən daha çox onlara hörmət edirəm. Başa düşürlər ki, bu dünyada məsələlər güc yolu ilə həll olunur. Təbii ki, bu gün ruslar ermənilər üçün müharibəyə başlaya bilməz, çünki bizim anti-Rusiya hökumətimiz var. Bizdə boş oturub hər şeyə kənardan baxırlar. Sadəcə gülməli vəziyyətdir", – deyə erməni siyasətçi bildirib.
Politoloq hesab edir ki, Ermənistan Qərb üçün vacib olsaydı, o zaman Azərbaycana qarşı hansısa sanksiyalar tətbiq edilə bilərdi. Amma bu, baş vermir.
"Biz heç kimə lazım deyilik, heç bir rıçağımız da yoxdur. Ermənistana diplomatiyanı məhv edən Nazirlər Kabineti gəldi. Bizim Rusiya ilə yaxşı münasibətlərimiz var idi, onlar ermənilərin təhlükəsizliyini təmin edirdi. Eyni zamanda, Qərblə də yaxşı münasibətlərimiz var idi. İndi bunların heç biri mövcud deyil", – deyə Xaçikyan yekunlaşdırıb.