Zelenski Saakaşvilinin müdafiəsinə qalxdı
Ukrayna vətəndaşı, Gürcüstanın keçmiş prezidenti Mixail Saakaşvilinin geri qaytarılması ilə şəxsən özüm və ölkə rəhbərliyi məşğul olacaq.
Publika.az xəbər verir ki, bu sözləri Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski Gürcüstanın sabiq prezidenti Mixail Saakaşvilinin Batumidə həbsdən azad edilməsi ilə bağlı rəsmi Kiyevin atacağı addımlar barədə sualı cavablandırarkən deyib.
"Bunu siz də çox yaxşı bilirsiniz ki, Prezident olaraq mən daim Ukrayna vətəndaşlarını geri qaytarmaqla məşğulam. Bu istiqamətdə əlimdə olan müxtəlif imkanlardan istifadə edirəm. Cənab Saakaşvili Ukrayna vətəndaşıdır, ona görə də bu, ona da aiddir. Xarici İşlər Nazirliyi və Gürcüstandakı səfirliyimiz də daxil olmaqla bütün təşkilatlar, Gürcüstanın Ukraynadakı səfiri və nazirlər kabinetlərimiz arasında dialoq, Baş nazirlərin görüşü səviyyəsində biz hamımız bununla məşğul olacağıq" – Zelenski qeyd edib.
Ukrayna lideri bildirib ki, Saakaşvilinin Gürcüstana getməsi barədə məlumatsız olub.