1/4 finalın son 3 iştirakçısı bəlli olur
1/4 finalın son 3 iştirakçısı bəlli olurBu gün futbol üzrə Azərbaycan Kubokunda 1/8 final mərhələsinin son 3 görüşü keçiriləcək.
Publika.az xəbər verir ki, günün ilk matçı Tovuzda yerli komanda ilə "Qəbələ" arasında gerçəkləşəcək. I Dİvizion və Premyer Liqa təmsilçiləri indiyədək kubokda üz-üzə gəlməyiblər. Cütün qalibi 1/4 finalda "Qarabağ"ın rəqibi olacaq.
Saat 16:00-da start götürəcək görüşdə "Qaradağ Lökbatan"la "Zirə" komandaları münasibətlərinə aydınlıq gətirəcəklər. Bunadək ölkə kubokunda 2 dəfə qarşılaşmış kollektivlərin duelində heç-heçə qeydə alınmayıb. 2014/2015 mövsümündə aşağı dəstə təmilçisi "Qaradağ Lökbatan" mərhələ keçibsə, ötən mövsümdə "Zirə" böyükhesablı qələbə əldə edib. Top fərqi "qartallar"ın xeyrinədir - 4:1. Mərhələni keçən tərəf növbəti raundda "Neftçi" ilə üz-üzə gələcək.
1/8 final mərhələsinin son oyunu Masazırda olacaq. "Sabah" I Divizon təmsilçisi "Kəpəz"i qəbul edəcək. Komandalar indiyədək kubok matçında qarşılaşmayıblar. Bu görüşün qalibi 1/4 finalda "Keşlə" ilə oynayacaq.
25 yanvar (bazar ertəsi)
14:00. "Turan Tovuz" – "Qəbələ"
16:00. "Qaradağ Lökbatan" – "Zirə"
"Dalğa Arena".
Qeyd edək ki, 1/8 finalın ilk oyununda "Səbail" I Divizion təmsilçisi "Zaqatala"nı 3:2 hesabı ilə məğlub edərək, növbəti raundda "Sumqayıt"a rəqib olub. 1/4 finalın ilk matçları 1-2 fevralda, cavab görüşləri iə 6-7 fevralda keçiriləcək.