ABŞ Konqresində Azərbaycan əlehinə yeni kampaniya başlayıb - ŞƏRH
Qərbdə ermənipərəst qüvvələr daim Azərbaycana qarşı qarayaxma kampaniyalarından istifadə ediblər. Bu proses indi də davam edir. Avropa və Amerikadakı erməni lobbisinin təsiri altında olan bu qüvvələr, imkan düşən kimi yenə Azərbaycanı hədəfə alırlar. Bu dəfə ünvan ABŞ Konqresi olub. Amerikanın yüzlərlə problemini unudan konqrensmenlərə Azərbaycan əleyhinə ürəklərini boşaltmaq imkanı verilib. Məqsəd isə aydındır – Azərbaycana şər-böhtan yağdırmaq, ölkəmizin imicinə zərbə vurmaq.
Konqresin İnsan haqları komitəsinin təşkil etdiyi "Dağlıq Qarabağ Xalqının müdafiəsi" adı altında dinləmələr ermənipərəst qüvvələr üçün geniş meydan olub. Amma Amerikalılar unudurlar ki, dünyada "Dağlıq Qarabağ xalqı" adlı xalq mövcud deyil. Azərbaycanın Qarabağ iqtisadi rayonunda etnik ermənilər yaşayır və onlar da tezliklə Azərbaycan vətəndaşı statusu alacaqlar.
ABŞ Konqresində əlehimizə sağa-sola od püskürənlər Azərbaycana qarşı sanksiyalar tətbiq etməyə çağırışlar ediblər.
30 il Azərbaycan əraziləri işğal altında qalanda ermənilərə gözün üstündə qaşın var deyilmədi. Deməli, dünyaya demokratiya öyrədən, insan haqlarından danışan ABŞ-da hər şey maraqlar üzərində qurulub.