Andiçmə mərasimində daha bir diqqət çəkən məqam: Ərdoğan Paşinyanı SALAMLAMADI
Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan şənbə günü andiçmə mərasimində iştirak edən digər dövlət və hökumət başçılarını sadalayarkən Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyana müraciət etməyib.
KONKRET.az-ın TASS-a istinadən məlumatına görə, Ərdoğan bir sıra ölkələrin, o cümlədən Azərbaycan, Bolqarıstan, Venesuela, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Pakistan və Özbəkistanın prezidentləri və hökumət başçılarını, NATO-nun baş katibi Yensi salamlayaraq onlara minnətdarlıq ifadə edib. Bu zaman Türkiyənin dövlət telekanalı TRT qonaqları nümayiş etdirib və kadrda Paşinyan görünüb.
Həyat yoldaşı və köməkçiləri Ədğana kiməsə təşəkkür etməli oldğunu xatırıadıblar. Bundan sonra o, bəzi siyasətçilərə, eləcə də prezidentliyə keçmiş namizəd Sinan Oğana müraciət edib. Lakin Paşinyanın adını çəkməyib.
Ərdoğan qeyd edib ki, bütün qonaqları sadalamaq üçün vaxt kifayət qədər məhduddur.
"Zamana görə bir az sıxışırıq. Daha sonra təntənəli şam yeməyində hamımızın söhbət etmək imkanımız olacaq" , – deyə o əlavə edib.