Azərbaycan - Lüksemburq milliləri qarşılaşır - Mahirb Emreli meydandan qovuldu
Azərbaycan - Lüksemburq milliləri qarşılaşır - Mahirb Emreli meydandan qovulduFutbol üzrə Azərbaycan millisi UEFA Millətlər Liqasının 2020/2021 mövsümündə mübarizəyə başlayıb.
Publika.az xəbər verir ki, italiyalı Canni De Byazinin baş məşqçi olduğu kollektiv Bakı Olimpiya Stadionunda Lüksemburq seçməsini qəbul edir. Oyunun ilk hissəsi qolsuz başaçatıb. 25-ci dəqiqədə millimizin hücumçusu Mahir Emreli qırmızı vərəqə ilə cəzalandırılaraq meydandan qovulub.
xxxxxx
UEFA Millətlər Liqasının I turunda bu gün keçiriləcək Azərbaycan - Lüksemburq oyunu üçün start heyətləri açıqlanıb.
Publika.az xəbər verir ki, yığma komandalar meydana aşağıdakı "11-lik"lərlə çıxacaqlar.
Azərbaycan: 1. Emil Balayev, 4. Bəhlul Mustafazadə, 5. Maksim Medvedev, 15. Bədavi Hüseynov, 18. Anton Krivotsyuk, 2. Qara Qarayev, 16. Elvin Camalov, 19. Təmkin Xəlilzadə, 6. Namiq Ələsgərov, 10. Mahir Emreli, 11. Ramil Şeydayev
Ehtiyat oyunçular: 12. Şahrudin Məhəmmədliyev, 23. Mehdi Cənnətov, 13. Abbas Hüseynov, 14. Adil Nağıyev, 21. Amin Seydiyev, 3. Coşqun Diniyev, 7. Araz Abdullayev, 8. Emin Mahmudov, 17. Rəhman Hacıyev, 20. İsmayıl İbrahimli, 22. Rəhim Sadıxov, 9. Renat Dadaşov
Lüksemburq: 1. Anthoni Moris, 5. Vahid Selimoviç, 7. Lars Gerson, 8. Kristofer Martins, 10. Gerson Rodriges, 11. Vinsen Till, 13. Dirk Karlson, 15. Olivye Till, 16. Leandro Barreyro, 18. Laoren Yans, 21. Mauritse Devill
Ehtiyat oyunçular: 12. Ralf Şon, 23. Tim Kips, 2. Enes Mahmutoviç, 3. Tim Holl, 4. Kevin Malget, 19. Marvin Martens, Yarımmüdafiəçilər, 6. Florian Bohnert, 9. Danel Sinani, 22. Aldin Skenderoviç, 11. Stefano Bensi, 17. Alessio Kurçi, 20. Edvin Muratoviç
Qeyd edək ki, Bakı Olimpiya Stadionundakı oyun saat 20:00-da başlayacaq.