Badalyan: "Bizim əsas düşmənimiz Rusiyanın indiki hakim sistemidir"
Badalyan:
" class="imgbcode" />"Lavrov haqlıdır, erməni xalqının böyük əksəriyyəti rus xalqı ilə isti dostluğun tərəfdarıdır. Sadəcə olaraq, erməni və rus xalqlarının dostluğu arasında birinci və əsas paz Rusiyanın regional siyasəti və prioritetləri ilə siyasi elitası, daha sonra isə bu vəziyyətdən öz maraqları üçün istifadə etməyə çalışan digər dairələrdir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sözləri öz məqaləsində jurnalist Hakob Badalyan yazıb.
Onun sözlərinə görə, "Erməni və rus xalqlarının dostluğuna təhlükə, Ermənistanın və dövlətin ləyaqətini, mənafeyini və təhlükəsizlik məsələlərini pozan Rusiyanın indiki hakim sistemidir.
Bütün bunlara baxmayaraq, erməni xalqı rus xalqını dəstəkləməkdə və onunla isti dostluq münasibətini davam etdirməkdə maraqlıdır. Lakin Rusiyadan buraya köçən on minlərlə vətəndaş bunu demir.
Başqa sözlə, Rusiyanın iqtisadi-siyasi hakim elitası erməni və rus xalqlarının dostluğunu pozmaqda israrlıdır. Amma nədənsə buna görə məsuliyyəti Ermənistanın üzərinə qoymağa çalışır.
Biz erməni və rus xalqlarına dözüm, mətanət, iradə və müdriklik arzulamalıyıq ki, Rusiyanın iqtisadi və siyasi elitasının israrlı cəhdlərinə müqavimət göstərsin, dostluq ipini kəsməsin, çünki onun kəsilməsi nə Ermənistana, nə də Rusiyaya yaxşı heç nə vəd edə bilməz".