Bakıdan Qarabağda yaşayan erməniəsillilərə göndərilən ərzaq karvanı Ağdam-Xankəndi yolunda gözləyir
Bakıdan Qarabağda yaşayan erməniəsillilərə göndərilən ərzaq karvanı Ağdam-Xankəndi yolunda gözləyirAvqustun 29-dan etibarən Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti tərəfindən Qarabağda yaşayan erməniəsilli şəxslərin ehtiyaclarını qarşılamaq üçün içərisində un olan iki yük maşını (TIR) Ağdam-Xankəndi yolunda gözləyir.
Bu barədə Report-un əraziyə ezam olunmuş əməkdaşı xəbər verir.
Belə ki, içərisində 40 ton un məmulatları olan iki TIR artıq 8 gündür Ağdam-Xankəndi yolunun üzərindəki Rusiya sülhməramlılarının postunun qarşısında gözləyir.
Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin əməkdaşları, könüllülər ötən gün ərazidə qurulan çadırlarda gecələyib və istirahət ediblər.
Onların əsas məqsədi Qarabağda yaşayan erməniəsilli vətəndaşlara humanitar yardım göstərməkdir və bunun üçün içərisində 40 ton un məmulatı olan iki yük avtomobili Ağdam-Xankəndi yolunun üzərində dayanıb.
Hazırda yardımın erməniəsilli şəxslərə çatdırılması üçün danışıqlar davam etdirilir.
Qeyd edək ki, avqustun 29-da Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti tərəfindən Qarabağda yaşayan erməniəsilli şəxslərin ehtiyaclarını
Bakıdan Qarabağda yaşayan erməniəsillilərə göndərilən ərzaq karvanı Ağdam-Xankəndi yolunda gözləyirBakıdan Qarabağda yaşayan erməniəsillilərə göndərilən ərzaq karvanı Ağdam-Xankəndi yolunda gözləyirBakıdan Qarabağda yaşayan erməniəsillilərə göndərilən ərzaq karvanı Ağdam-Xankəndi yolunda gözləyirqarşılamaq üçün Bakıdan humanitar yardım yola salınıb.