"Bank işçisi Ermənistan müdafiə nazirinin müavini oldu" - Qeqam Manukyan
"Bu ölkədə güclü təhlükəsizlik sisteminə, orduya, möhkəmləndirilmiş sərhədə ehtiyac yoxdur".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu "Facebook" səhifəsində Ermənistan" blokundan olan deputat daşnak Qeqam Manukyan yazıb.
O, bildirib ki, bu gün Ermənistanda gülməli təyinat olub.
"Ölkənin təhlükəsizlik sisteminə qarşı ən ciddi çağırışlar, Silahlı Qüvvələrdə aparılan əsaslı islahatlar, mənəvi-psixoloji vəziyyətin kəskin dəyişməsi fonunda İrəvan merinin keçmiş müavini Hraçya Sarkisyan müdafiə nazirinin müavini təyin edilib. Düz oxudunuz: bir neçə ay İrəvanın müvəqqəti meri olmuş bir bank işçisi Ermənistan müdafiə nazirinin müavini oldu. Bundan sonra isə Ermənistan ordusunun döyüş qabiliyyəti və islahatlarından danışacaqlar", – deyə erməni deputat qeyd edib.
O, bir neçə ay əvvəl Silahlı Qüvvələrdəki vəziyyətlə bağlı etdiyi təklifdən söz açıb:
"Bir neçə ay əvvəl müxalifətin Silahlı Qüvvələrdəki vəziyyətlə bağlı təklif etdiyi Milli Məclisin qapalı iclasında mən əsas məruzəçi kimi, digər məsələlərlə yanaşı, yüksək hərbi postların ştat sayının az olması barədə də danışmışdım. Qeyd etdim ki, üç ilə yaxındır ki, müdafiə nazirinin müavinlərindən birinə heç kim təyin olunmayıb. Belə bir təyinatın olacağını bilsəydim, bu barədə məsələ qaldırmazdım", – deyə Qeqam Manukyan əlavə edib.
Qeyd edək ki, Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın qərarı ilə Hraçya Sarkisyan hökumət başçısının müşaviri vəzifəsindən azad edilib. Baş nazirin digər qərarı ilə Hraçya Sarkisyan Ermənistan müdafiə nazirinin müavini təyin edilib.