Erməni deputat: "Paşinyanın söylədikləri riyakarlıqdan başqa bir şey deyil"
Nikol Paşinyanın 44 günlük müharibə ilə bağlı söylədikləri dünəndən Ermənistan mətbuatında geniş müzakirə edilir. Ermənilər hesab edir ki, Paşinyan müharibə zamanı baş verən hadisələrdən uzun-uzadı danışsa da, müharibəyə qədər baş verənləri dilinə gətirməkdən çəkinir.
Onların fikirincə, 2020-ci ildə müharibənin başlaması üçün Paşinyan əlindən gələn hər şeyi edib. Ermənistan parlamentinin deputatı Hayk Mamicanyan: "2018-ci ildə Paşinyan hakimiyyətə gələndə Azərbaycan Prezidentindən təmas xətti boyunca gərginliyi azaltmağı xahiş edib. Beş il əvvəl bununla o, ölkədə daxili siyasi problemlərlə məşğul olacağını bildirmişdi. Nəticədə Paşinyan danışıqları dalana sürüklədi və müharibədə minlərlə insan həyatını itirdi", – deyə bildirib.
Bəzi siyasətçilər isə Paşinyanın istintaq komissiyasına danışdıqlarını uydurma və yalan olduğunu deyiblər. Ermənistan baş nazirinin çıxışı daxili auditoryada ictimai rəyə hesablanan bir addım idi. Üç il əvvəlki hadisələri təhrif edən Paşinyan bununla da öz riyakar mövqeyini bir daha nümüyiş etdirib.