"Erməni diasporu bir-birini gözdən salıb" - Abramyan
"Son 5 ildə erməni diasporu parçalanıb".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Rusiya Erməniləri İttifaqının rəhbəri Ara Abramyan bu gün keçirdiyi mətbuat konfransında deyib.
Onun sözlərinə görə, inqilabdan əvvəl Rusiya Erməniləri İttifaqı Ermənistanda dövlətlə birlikdə onlarla tədbir keçirib.
"Biz Xarici İşlər Nazirliyi, Diaspor Komitəsi ilə işləyirdik. Bu kifayət deyildi, amma az da olsa, nəticə əldə edirdik. Hər şeyin yaxşı olacağına ümid var idi. Bu gün nə Ermənistan-diaspor əlaqələri var, nə yanaşma, nə də siyasət", – deyə Abramyan bildirib.
O deyib ki, hazırda erməni diasporu bir-birini gözdən salmaqla məşğuldur:
"Hamı ayrılıb. Rusiyada 400-ə yaxın milli təşkilat açılıb, lakin onlar çox tez bağlanırlar. Təşkilat açırlar, başa düşürlər ki, işləməlidirlər, amma təcrübələri yoxdur. Sonra görürlər ki, heç nə alınmır, başlayırlar deməyə Rusiya Ermənilər İttifaqı onlara mane olur. Hamı hamıya qarşı çıxır, hamı bir-birini gözdən salır. Rabitə pozulub. Paşinyanın bəyanatlarını götürsək, diasporumuz birdir. Amma onun dediklərinin əksini sübut edən 30 məqamı sadalaya bilərəm", – deyə Ara Abramyan əlavə edib.