Ermənistanın məhvi hər bir ermənini düşündürür - Artak Zakaryan
Ermənistanın məhvi hər bir ermənini düşündürür - Artak ZakaryanErmənistanın müdafiə nazirinin keçmiş müavini Artak Zakaryan mütamadi olaraq özünün Facebook səhifəsində hazırkı hakimiyyəti tənqid edir. Revanşist fikirləri ilə tanınan Zakaryan hazırkı vəziyyətə görə Baş nazir Nikol Paşinyanı ittiham edir. Paşinyanın Qarabağı Azərbaycanın bir hissəsi kimi tanımasına etiraz edən qüvvələr arasında Zakarıyanın yer alıması, faşist təxəyyülü ermənin mahiyyətini bir daha ortaya qoyur. Zakaryan bu dəfə də revanş hissi ilə yazılar yazır və ictimai fikrə təsir etməyə çalışır.
Keçmiş nazir müavini Paşinyanı kapitulyator adlandırır və onun ümidsizcəsinə tüstüləməkdə davam etdiyini yazır:
"Beynəlxalq normalar və hüquqlar dünya düzəninin dəyişməsi ilə paralel işləmir. Rusiya və İran Nikola güvənmir. Qərb Rusiyanı Cənubi Qafqazdan sıxışdırıb çıxarmaq, həmçinin İrana qarşı mümkün təcavüz üçün yeni platforma yaratmaq, Qarabağdan imtina etməyi və Azərbaycanın tələblərini imzalamağı istəyir. Bu, Paşinyanın havada asılı olan gücünə qiymətdir. Hakimiyyətini xilas etmək üçün Nikol ölkəni birdəfəlik məhv etmək yolunu seçib.
Erməni xalqının çoxu sadəlövh olsa da, vətənlərini sevirlər. Artıq onun başının altına yalan vədlər və boş sülh nağılları qoya bilməzsən. Ləyaqəti olan hər bir erməni Qarabağın və Ermənistanın son məhvinin qarşısını almaq üçün hər şeyi edəcək. İndi Paşinyan Qarabağın aclığını kənara qoyub, Yerevan Ağsaqqallar Şurasına seçkilərlə məşğuldur. O, saxtakarlıq, şantaj və təzyiqlərlə həmin seçkilərdə qələbə qazanmağa hazırlaşır. Bundan sonra Paşinyan parlament seçkilərinə getməyi planlaşdırır. Güman edirəm ki, Nikol Qarabağı Azərbaycana vermək, türkləri Ermənistana gətirmək bahasına sülh müqaviləsi imzalamaq üçün xalqdan etimad səsi almağa çalışacaq. Nikol mümkün erkən seçkiləri Qarabağı təhvil vermək üçün siyasi prosesə çevirəcək", – deyə Zakaryan qeyd edib.
Beləliklə, Ermənistandakı revanşist qüvvələr cəmiyyətdə çaşqınlıq yaratmaq, sülh prosesinə mane olmaq üçün hər cür vasitələrə əl atır. Qarabağı Azərbaycanın bir hissəsi kimi tanıyan hazırkı hakimiyyəti tənqid etməklə sülh müqaviləsinə mane olmağa çalışırlar.