"Faciə odur ki, erməni cəmiyyəti bundan narahatlıq keçirmir" - Paşinyanın Ankara səfəri tənqid olundu
"Təhqiri qəbul etməyən cəmiyyətlər, adətən, çox ağır fəlakətlərlə üzləşirlər. İndiki Ermənistan ictimaiyyəti də təəssüf ki, belədir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistanın "Alternativ layihələr qrupu"nun üzvü Vahe Hovhannisyan özünün Facebook səhifəsində yazıb.
O, baş nazir Nikol Paşinyanın Ankaraya dəvət olunmasına sərt reaksiya verib: "Ərdoğan yüz dəfə lovğalandı ki, onun göndərdiyi silahlarla 5 min erməni öldürülüb və Vətənimizi zəbt edib. Nikol isə Ərdoğanın andiçmə mərasiminə gedir. Erməni cəmiyyəti də bundan narahat olmur".
V.Hovhannisyan bildirib ki, qədim dövrlərdə müharibədə qalib gələn tərəf məğlub olan padşahı hərbi qənimət kimi təhvil verərdi. Və indi oxşar vəziyyət yaranıb: "Türklər Nikolu qənimət kimi Ankaraya aparır, göstərirlər ki, "biz Ermənistanı dağıtdıq, qazandıq, öldürdük, indi isə onların "Kral"ını gətirdik.
Sözsüz ki, Ankarada həm Ərdoğan, həm də Əliyev ermənilərin məğlubiyyətini ortaq qardaşlığın təminatı kimi qeyd edəcəklər.
Yerində jest edib onu "əfv" edə bilərlər. Bu da ümumi bir ənənədir.
Nikolun bundan üzülüb-üzülməyəcəyi məni maraqlandırmır. Faciə odur ki, erməni cəmiyyəti bundan incimir. Və bundan sonra da ona "hörmətli" deyə müraciət edəcək, portreti altında işləməyə davam edəcəklər", – deyə erməni ekspert fikrini tamamlayıb.