Həbs edilən separatçılara ailələri ilə əlaqə saxlamaq imkanı verildi
Qarabağ bölgəsində törətdikləri cinayətlərə görə Azərbaycan hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları tərəfindən məhkəmə qarşısına çıxarılan erməni separatçılarına ailələri ilə əlaqə saxlamaq imkanı yaradılıb.
azxeber.com oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan mətbuatına Milli Assambleyanın "Hayastan" blokundan olan deputatı Qeqam Manukyan məlumat verib.
Xüsusilə, iki gün əvvəl onun qardaşı, qondarma rejimin keçmiş "müdafiə ordusu komandirinin müavini" general-mayor Davit Manukyan ailə üzvləri ilə qısa telefon danışığı aparıb.
Həmçinin separatçıların keçmiş "prezidentləri" və "müdafiə naziri" vəzifəsini tutan Leva Mnatsakanyana qohumları ilə ünsiyyət imkanı verilib.
Qeyd edək ki, dünən separatçıların keçmiş "dövlət naziri" Ruben Vardanyanın oğlu atasının ailə ilə əlaqə saxladığını, vəziyyətinin qənaətbəxş olduğunu bildirib.
Xatırladaq ki, David Manukyan, Leva Mnatsakanyan və Ruben Vardanyandan başqa, Qarabağda separatçılara rəhbərlik edən, hazırda Bakıda həbsdə olan Arkadi Qukasyan, Bako Saakyan, Arayik Arutyunyan və "parlament sədri" David İşxanyan da Bakıya gətirilib.