Həsən Ünaldan ŞOK İDDİA: "Paşinyan qərar verib ki, Türkiyə ilə…"
Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan və erməni xalqı köhnə ədavətdən yapışıb qalmaqdansa, Türkiyə ilə iqtisadi-ticari əlaqələri inkişaf etdirmək qərarına gəlib.
Publika.az Teleqraf.com-a istinadla xəbər verir ki, bunu Türkiyənin Maltəpə Universitetinin professoru Həsən Ünal Rusiyanın Lenta.ru saytına açıqlamasında deyib.
Onun sözlərinə görə, Paşinyan bu yay seçkilərində seçicilərinə verdiyi vədləri yerinə yetirmək istədiyi üçün bu yolla getməyə qərar verib. Ekspert bildirib ki, Türkiyə hakimiyyəti işğal edilmiş Qarabağ yenidən Azərbaycanın tərkibinə qaytarılanadək Ermənistanla münasibətlərin normallaşmasına qarşı çıxırdı.
"2020-ci ilin payızında baş verən silahlı münaqişədən və Ermənistan, Azərbaycan və Rusiya arasında üçtərəfli sazişin imzalanmasından sonra münasibətlərin normallaşmasına mane olan bu maneə aradan qaldırılıb", - Həsən Ünal bildirib.