"Ləyaqətli lider Ərdoğanın andiçmə mərasimində iştirak etməzdi" - Paşinyana sərt REAKSİYA
"Paşinyan ayaqqabılarını təmizləmək üçün ağasının, Ərdoğanın yanına gedib".
KONKRET.az xəbər verir ki, Yaxın Şərq Araşdırmaları Mərkəzinin direktoru Tiran Lokmaqozyan belə deyib.
O bildirib ki, Ermənistanın maraqlarını təmsil edən ləyaqətli lider Ərdoğanın andiçmə mərasimində iştirak etməyə getməzdi.
"Türkiyə bizi alçaltmaqda davam edir. Onlar deyir ki, bu iki il ərzində Ermənistanla münasibətlərin normallaşması barədə bir kəlmə də görməyəcəksiniz. Açıq deyirlər: get Azərbaycanla dil tap, sonra bizə gələcəksən. Bundan sonra da Türkiyə əlaqələr qurmağa söz vermir: onlar öz maraqlarını durmadan irəli aparırlar", – deyə Tiran Lokmaqozyan əlavə edib.
Onun iddiasına görə, otuz ildir ki, Türkiyə erməni liderlərini tələyə salmağa çalışır:
"Keçmiş prezidentlərlə bu məsələdə heç nə əldə olunmayıb. Paşinyanın isə tələyə düşmək problemi belə yoxdur. Axı o, hakimiyyətə məhz Türkiyənin göstərişi ilə gəlib. Paşinyan öz işini başa çatdırmaq istəyir, dəyişməz olaraq düşmənlərimizlə, yəni dostları ilə işləyir. Əgər İran və Rusiyadan təpki olmasaydı, mənim hesablamalarıma görə, Türkiyə-Paşinyan proqramı bir il əvvəl həyata keçirilərdi, – deyə Tiran Lokmaqozyan bildirib.