Manukyandan TƏXRİBAT ÇAĞIRIŞI: Sünik sakinlərini silahlanmağa səslədi
Manukyandan TƏXRİBAT ÇAĞIRIŞI: Sünik sakinlərini silahlanmağa səslədiErmənistanda hökumətin istefası tələbi ilə keçirilən aksiyada yenidən təxribat xarakterli fikirlər səsləndirilib.
KONKRET.az xəbər verir ki, Ermənistanın birinci baş naziri Vazgen Manukyan Sünik sakinlərini silahlanmağa və özünümüdafiə dəstələri yaratmağa çağırıb.
"Orduya güvənmək lazım deyil. O, güclüdür, amma ondan istədiyi kimi istifadə edən adamın əlindədir. Özünüzü silahlandırın və ölkəni müdafiə edin və burada biz hökuməti dəyişməyə və bununla da ordunu qorumağa çalışacağıq", – Manukyan qeyd edib.
Manukyanın sözlərinə görə, Paşinyan bütün müttəfiqləri ilə münasibətləri korlayıb və o, hakimiyyətdə olduğu müddətdə indiki vəziyyəti düzəltmək mümkün deyil.
Qeyd edək ki, artıq iki gündür ki, İrəvanın mərkəzində etiraz aksiyaları keçirilir. Etirazçılar hakimiyyətin Qarabağla bağlı siyasətindən narazıdırlar və baş nazir Nikol Paşinyanın və onun bütün komandasının istefasını tələb edirlər.